Eroare re-actualizare E-Factura in IceFact

Started by MaraE, Jun 19, 2024, 02:15 PM

Previous topic - Next topic

MaraE

Buna!

Incerc sa re-actualizez e-factura in Icefact, motiv pentru care am reusit sa obtin un nou cod de actualizare.
Am urmat pasii dar atunci cand lipesc codul in casuta din icefact si incerc sa salvez, imi apare mesajul "Codul de autorizare pare incorect (contine caractere invalide).".
Aplicatia este actualizata la zi.
Va rog sa imi spuneti daca a mai intampinat cineva aceasta problema sau nu am facut eu ceva corect.

Multumesc!

Serghei

Această eroare apare când IceFact nu este actualizat. Mai verificați o dată.

MaraE

#2
Folosesc Icefact pentru 2 societati si am observat ca actualizarea a operat doar pentru aplicatia cu care lucrez la una dintre societati (cumva aplicatia originala), cealalta a ramas neactualizata si acolo nu pot introduce codul.




MaraE

Quote from: MaraE on Jun 19, 2024, 02:54 PMFolosesc Icefact pentru 2 societati si am observat ca actualizarea a operat doar pentru aplicatia cu care lucrez la una dintre societati (cumva aplicatia originala), cealalta a ramas neactualizata si acolo nu pot introduce codul.







UPDATE!

Am rezolvat. Am facut un backup si un nou shortcut (actualizat la zi) si asa am putut re-actualiza codul de autorizare si am putut trimite facturile catre ANAF.