News:

SMF - Just Installed!

Main Menu

Recent posts

#31
Linux / eroare debian 11 dupa ultimul ...
Last post by viorelp - Mar 17, 2024, 01:03 AM
Am facut update la ultima versiune de icefact 1.8.4 de la 1.8.2 dar din pacate cand lansez shorcutul din meniu aplicatia nu se deschide.
Daca lansez din terminal, aplicatia imi da mesajul de eroare de mai jos si apoi se deschide normal:

Expected Xft library version 20303 or greater; was 20302.
Aveti idee ce pot sa fac?
Sistemul este un debian 11 bullseye.

Multumesc
#32
Idei / Re: Actualizare componente
Last post by spacons - Mar 16, 2024, 02:11 PM
cairo 1.18.0
pixman 0.43.4
libpng 1.6.43
#33
eFactura / Re: Culoare estompata sigla An...
Last post by yo3 - Mar 14, 2024, 11:23 AM
da, aveti dreptate s-au actualizat acum, nu mai sunt estompate
#34
eFactura / Re: Culoare estompata sigla An...
Last post by Serghei - Mar 14, 2024, 10:49 AM
In Lista de facturi transmise este normal sa fie doar bifa. Dupa ce inchideti lista, se actualizeaza si iconitele din lista de facturi.

Probabil pentru a limita confuziile ar trebui sa punem si in lista de facturi transmise tot iconita de la ANAF, nu bifele verzi.
#35
eFactura / Re: Culoare estompata sigla An...
Last post by yo3 - Mar 14, 2024, 10:46 AM
Multumesc pentru raspuns, la mine lista de facturi trimise arata altfel...nu am sigla anaf acolo, decat bifa verde.
Versiunea mea este ultima 1.8.2
#36
Erori / Re: eroare trimitere email
Last post by Serghei - Mar 14, 2024, 10:08 AM
Doar din informațiile furnizate poate fi cam orice: eroare la setarea email-ului, adresa greșită a destinatarului, vreun firewall sau antivirus care blochează IceFact etc.
#37
eFactura / Re: Culoare estompata sigla An...
Last post by Serghei - Mar 14, 2024, 10:06 AM
1) Estompat - știm sigur că am trimis factura, dar nu știm încă dacă factura a fost validată de ANAF; pentru a afla dacă s-a validat apăsați pe "Lista de facturi transmise".

2) După ce închideți fereastra "Lista de facturi transmise", facturile valide primesc o iconița albastru închis, facturile cu erori vor primi o iconiță de culoare roșie de tip "eroare" - în funcție de ce a aflat IceFact  din interogarea SPV-ului.
#38
eFactura / Re: CUI TVA intracomunitar
Last post by Serghei - Mar 14, 2024, 09:55 AM
Icefact nu a fost proiectat pentru a functiona cu doua CIF-uri. Trebuie sa generati facturile cu plaje de numere diferite (sau serii diferite), ca si cum ati avea doua societati.

https://icesoft.ro/static/videos/doua-societati.mp4
#39
Noutăţi / Re: Facturare in lb. engleza
Last post by Serghei - Mar 14, 2024, 09:53 AM
Transmiterea directa prin email in engleza a facturilor functioneaza.
#40
Noutăţi / Re: Facturare in lb. engleza
Last post by Setyz - Mar 09, 2024, 05:24 PM
Buna ziua Serghei,
Pana la urma functioneaza sau trebuie sa functioneze trimiterea(prin email) facturilor in limba engleza?
Multumesc!